תכנית נוער שוחר דעת מציעה העשרה במגוון רחב של תחומים עבור תלמידים מצטיינים. ייחודה של התכנית בא לידי ביטוי הן בדרך ההוראה והן באיכותם וייחודם של המדריכים בתכנית, אשר ששמים את החינוך בעדיפות עליונה.

בית הספר לנוער שוחר דעת הוקם במטרה לטפח את המצוינות של התלמידים המצטיינים בלימודים הלומדים בבתי הספר בנשר, באמצעות העשרה קוגניטיבית ריגושית וחברתית, ועל ידי כך לטפח תלמידים צמאי דעת.

בבית הספר, לומדים תלמידים מצטיינים בלבד שהומלץ עליהם על ידי מנהל/ת בית הספר. התלמידים, שואפים לפתח את החשיבה, ללמוד, להרחיב את אופקיהם מעבר לתוכנית הלימודים הרגילה ולטפח את כישוריהם.
התלמידים מחולקים לתוכניות לימודים, על פי שכבות גיל בכיתות א'- ו', כך שלכל קבוצת גיל, תכנית משלה. הצעירים יותר, בכיתות א'- ב' לומדים במסגרת פרויקט "חממה".

ללמוד בהנאה, ללמוד אחרת, תוך התנסות חווייתית ובעזרת עזרי לימוד מגוונים - זו המהות של בית הספר שלנו.

מקום הלימודים

חטיבת הביניים ב' בשכונת רמות יצחק בנשר. 

 

תקופת הפעילות        

הפעילות מתקיימת בכל יום ד', בתקופה שמתחילה כשבוע לאחר חגי תשרי ומסתיימת בתחילת חודש יוני, ובחפיפה לשנת הלימודים.
שעות הפעילות : 16:00 – 19:20 עם הפסקה של 20 דקות בין השיעורים.

 

תכנית הלימודים 

תכנית הלימודים מכילה מגוון רחב של נושאים, ובתוך כך:
מדע, תרבות ואומנות, טבע, היסטוריה, טכנולוגיה, רפואה, משפטים, מדעי ההתנהגות, אינטליגנציה רגשית ועוד...
חומר הלימוד הוא איכותי וייחודי ומועבר תוך מתן דגש על התנסות אישית החל מחקר הביצוע ועד הסקת המסקנות, במטרה לעודד חשיבה עצמית, פתיחות ושיפור כושר הביטוי.

 

צוות ההוראה 

צוות ההוראה בביה"ס כולל מורים ומדריכים מומחים בתחומם, המייצגים קשת רחבה של מקצועות, אשר נבחרו בקפידה רבה. צוות ההוראה, רואה אתגר בעבודתו עם התלמידים המוכשרים.

 

ביטחון ובטיחות 

התלמידים נמצאים תחת השגחה מבחינה מקצועית ומבחינה בטיחותית מלאה במשך כל זמן פעילותם במסגרת בית הספר (גם בפעילויות המתקיימות מחוצה לו). כמו כן, התלמידים מבוטחים על פי נוהלי משרד החינוך ועל פי כל התקנים בנושא, במשך שהותם בפעילות.
לאורך כל שעות הפעילות, פועל שומר חמוש, למען ביטחונם של הילדים.