פיתוח, תפעול ושיווק פרויקט - פארק מדע "נשרים"

פארק המדע "נשרים" הוקם ביוזמת החברה הכלכלית לנשר "נשרים", בשיתוף עם מוסד הטכניון למחקר ופיתוח. היוזמה להקמת הפארק הנה ביטוי לצורך כלכלי-אורבני לניצול הידע המצטבר במוסדות האקדמאים כמנוף לפיתוח תעשיות מתקדמות וזאת במטרה ליצור מקומות תעסוקה בעיר נשר ולעודד צמיחתה.

הפארק ממוקם על שטח של כ-15 דונם ובו כ-3,000 מ"ר שטח בנוי המאוכלס כיום בחברות היי-טק בתחומי הפעילות השונים בהן מועסקים כ-100 עובדים. החברה הכלכלית מנהלת את התחזוקה, האבטחה ואת האחזקה השוטפת של מתחם החממה מבצעת מבדקי תקינות וביטחון ומוודאת קבלת תקבולי השכירות ע"פ ההסכמים.

ע"פ היתר הוועדה המקומית לתכנון ולבניה "מורדות הכרמל" משנת 2002 קיימת אפשרות לתוספות בניה, בשטח כולל של כ-1200 מ"ר מעל המקלט הציבורי הקיים. בנוסף קיים שטח פנוי נוסף של כ-1.2 דונם אשר ניתן להכשירו לבניה.

החברה הכלכלית פועלת לקבלת ההיתרים המתאימים מבעלי הקרקע על מנת שניתן יהיה להרחיב את החממה הטכנולוגית ולאכלסה בחברות עתירות ידע נוספות.

 

אצטדיון הכדורגל העירוני

בשנת 2008 נחנך אצטדיון הכדורגל החדש בעיר בהשקעה כספית של כ-40 מיליון ₪.

האצטדיון נבנה בסטנדרטים מתקדמים ביותר וכולל מגרש כדורגל, מגרשי אימונים ומקומות ישיבה ל-2,500 צופים ומגרש כדורגל נוסף עם דשא סינתטי המשמש לאימונים.

החברה הכלכלית מנהלת ומפקחת על ביצוע התחזוקה השמירה והאחזקה השוטפת של האצטדיון מזמנת מבדקי תקינות ופועלת לקבלת אישורי בטיחות הנדרשים מול משרד התמ"ת להפעלת האצטדיון. בחודשים האחרונים ביצעה החברה הכלכלית סדרה של רכש שיפוצים והרחבות במבנה האצטדיון, ציוד הספורט משרדי ההנהלה וחדרי ההלבשה. כמו כן נערכת החברה להחלפת והרחבת כר הדשא הסינטטי והתאמת האצטדיון על מנת לאפשר אירוח משחקי כדורגל מהליגות הגבוהות.

בנוסף פועלת החברה הכלכלית להשכרת השטחים המסחריים באצטדיון העירוני.

 

מרכז נופש וספורט נשר

מרכז נופש וספורט מהיפים והגדולים בארץ פועל בעיר נשר זה מספר שנים. מרכז הנופש והספורט משתרע על שטח של יותר מ-70 דונם. המרכז הוקם במימון עיריית נשר כאשר החברה הכלכלית ערכה את מכרז ההתקשרות עם המפעיל הנוכחי "יגור-פריי טיים בע"מ".

החברה הכלכלית מפקחת על הפעלתו התקינה של המרכז ומוודאת את הפעלתו של מרכז הנופש והספורט ברמת שרות גבוהה ע"פ החוזה ומבצעת מעקב אחר התקבולים והתשלומים מול החברה המפעילה.

 

פארק קק"ל הגשרים התלויים

במרכז פארק קק"ל בנשר הוקמו שני גשרים תלויים באורך 70 מטר, הארוכים ביותר בישראל. גשרים אלו מהווים מוקד משיכה תיירותי למבקרים מכל רחבי הארץ. בכניסה לפארק הוקם מבנה המשמש נקודת התרעננות ומרכז מבקרים המשמש את המבקרים הרבים באתר. החברה הכלכלית פרסמה מכרז בו זכה זכיין להפעלת המרכז.

החברה הכלכלית מנהלת את נושא התחזוקה התקבולים והתשלומים מול מפעיל המרכז ומפקחת על הפעלתו התקינה ועמידתו בתנאי החוזה.

 

מינימרקט שכונתי

החברה הכלכלית משכירה שטח מסחרי בגודל של כ-100 מ"ר המיועד להפעלת מיני מרקט שכונתי במרכז האזרחי ברחוב התאנה. החברה הכלכלית מנהלת את נושא התקבולים והתשלומים מול החברה המפעילה את המינימרקט ומפקחת על הפעלתו התקינה ועמידתו בתנאי ההסכם.

 

שילוט הכוונה ופרסום חוצות

החברה הכלכלית מתפעלת באמצעות קשר חוזי עם חברות הפרסום "מקסימדיה" ו"חוצות זהב" מערך שילוט חוצות הכולל שילוט "עמודורים", שלטי "בילבורד" ושלטי הכוונה ופרסום חוצות על גבי גשרים להולכי רגל, באמצעותם ניתן להעביר מסרים בלתי ישירים לתושבי העיר. בנוסף הקימה החברה שלטי הכוונה באזורי התעשייה והמסחר.

החברה הכלכלית פועלת לשיפור חזות העיר ולהסדרה של שטחי פרסום אופי השילוט וקביעת אחידות בצורת ומבני השלטים על מנת להגיע לאחידות ולאסתטיקה של השילוט בעיר.

החברה הכלכלית מטפלת בנושא עריכת מכרזי הפרסום גביית התקבולים ועוקבת באופן שוטף אחר ביצוע הפרויקטים ע"פ תנאי החוזים אשר נחתמו עם החברות השונות.

 

"נשר עיר אקדמיה"

"נשר עיר אקדמיה" הינו פרויקט הדגל שמקדם ראש העיר. לפי חזון ראש העיר, הפרויקט – ששם בראש את החינוך, הלמידה והמצוינות – יהווה מנוף צמיחה ופיתוח משמעותי לעיר נשר מבחינה חברתית, כלכלית ודמוגרפית.

מטרות הפרויקט הינן לקדם ולאפשר לכל נער בנשר להגיע ללימודים אקדמאים, להביא ולהשאיר אוכלוסייה צעירה מלומדת ואיכותית, לגרום לכל ילד בעיר לשאוף ולהגיע ללימודים אקדמיים, ליצור חיי קהילה פוריים ולקדם אוכלוסיות חלשות.

החברה הכלכלית שכרה דירות מתאימות, שיפצה ואבזרה אותן בציוד חשמלי וריהוט. הדירות מושכרות לסטודנטים אשר יתרמו לקהילה ע"פ קריטריונים אשר יקבעו ע"י מנהלת הפרויקט.

לעיר נשר יכולת לשלב ולהשתלב בחיי האקדמיה הפעילים וליצור מערכת יחסי גומלין בין מערכת החינוך של העיר – החל מכיתה א' ועד לסוף התיכון – לבין הטכניון ואוניברסיטת חיפה.

 

השכרת אולמות ומבני ציבור

החברה הכלכלית פועלת להשכרת אולמות מגרשי ספורט ומבני ציבור הנמצאים בבעלות העירייה. האולמות מושכרים לוועדי עובדים, חברות, בתי כנסת ועוד , לצורך פעילות קהילתית ספורטיבית ותרבותית.